Підприємства кропивницького

Матеріал з Вікі ЦДПУ
Версія від 09:32, 29 грудня 2017; 3221392 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
                         Підприємства Кропивницького

Агропромислова Група Креатив

Група Креатив (Креатив Груп, повна назва — Публічне акціонерне товариство «Група Креатив», англ. Creative Group) — українська інтегрована агропромислова компанія, яка спеціалізується на виробництві соняшникової олії та шроту, жирів і маргаринів, соєвої олії та шроту, біопаливних пелет, сільському господарстві. Група володіє 9 заводами та 8 елеваторними комплексами у Кіровоградській, Миколаївській, Київській, Дніпропетровській та Сумській областях. Розмір земельного банку компанії становить близько 30 тис.га.

Creativegrouplogo.png

За обсягами виробництва компанія входить в ТОП-3 українських виробників соняшникової олії з часткою ринку у понад 10% за період вересень, 2012 — лютий, 2013 рр., є другим за обсягами експортером соняшникової олії з часткою у 12,5% поставок від загальноукраїнського експорту за результатами 2012/2013 рр. Група має понад 30% частки ринку виробництва жирів та маргаринів, близько 24% частки ринку переробки сої за встановленими потужностями.

Виручка групи у 2013 році склала близько 1,055 млрд дол. США (+55% відносно виручки 2012 року — 682 млн. дол. США).

Продукція групи: небрендована, призначена для продажу промисловим компаніям, та брендована — для роздрібної торгівлі (ТМ «Сонола», ТМ «Делікон», ТМ «Дивне», ТМ «Кум», ТМ «Масловия»). Компанія реалізує продукцію в усіх регіонах України та експортує до 25 країн світу, серед яких країни Північної Африки, СНД, Індія, Азійський регіон (Малайзія, Філіппіни, Індонезія). У 2013 році група відкрила представництво у Китаї та ОАЕ. Близько 70% продукції компанії йде на експорт.

«Ельворті Роберт і Томас» (АТ «Ельворті Роберт і Томас»)

«Ельворті Роберт і Томас» (АТ «Ельворті Роберт і Томас») — акціонерне товариство (АТ), одне з найбільших у 1908—17 рр. у галузі виробництва агрономічної техніки в усій Наддніпрянській Україні, розташоване у місті Єлисаветграді, і відоме зараз як Ельворті.

Акціонерне товариство Роберт і Томас Ельворті в Єлизаветграді 1913.jpg

АТ «Ельворті Роберт і Томас» виробляло землеробські знаряддя, молотарки, просорушки, сівалки, устаткування для млинів та підприємств харчосмакової промисловості. Основний капітал товариства сягав 6 млн рублів, вартість нерухомого майна становила майже 2,5 млн рублів. При заводі містилося правління, до якого входили А. Юнгман (директор-розпорядник), Р. і Т. Ельворті (директори). Окрім заводу, товариство мало комерційні відділення в містах Умань, Черкаси, Миколаїв, Кривий Ріг, Вознесенськ, Каховка, Ростов-на-Дону, Омськ, у Петропавлівському порту (нині Петропавловськ-Камчатський; останні три — тепер міста в РФ).

ВАТ «М'ясокомбіна́т Ятрань»

ВАТ «М'ясокомбіна́т Ятрань» — підприємство харчової промисловості, що спеціалізується на виготовленні варених, варено-копчених та сирокопчених ковбас, розташоване у місті Кропивницькому. Акціонерне товариство виготовляє як продукти за ДСТУ, так і власні оригінальні розробки.

250px-Ятрань.jpg

Асортимент ковбасних виробів становить понад 200 найменувань і постійно оновлюється відповідно до вимог ринку. Необхідно зазначити, що значну долю у загальному обсязі ковбасних виробів займають ковбаси виготовлені за традиційними технологіями. Серед асортименту продукції підприємства є такі найменування:

 • Варені ковбаси: «Докторська», «Любительська», «Молочна», «Шинкова», «Мортаделла», «Докторська смачна», «Пікантна» (вищого гатунку); «Молочна особлива» (першого гатунку)
 • Сосиски: «З сиром», «З філе індички», «Молочні», «Франкфуртські», «Віденські», «Шпикачки з сиром» (вищого гатунку); «Кіровоградські», «Молочні особливі», «Студентські» (першого гатунку)
 • Сарделі: «Шкільні» (вищого гатунку)
 • Сирокопчені ковбаси: «Салямі Домашня», «Брауншвейгська», «Московська», «Салямі Віденська», «Салямі з перцем» (вищого гатунку); «Салямі Празька» (першого гатунку)
 • Сиров'ялені ковбаси: «Салямі Мисливська», «Салямі Угорська» (вищого гатунку); «Салямі Софіївська», «Кіровоградська» (першого гатунку)
 • Шинки: «Екстра», «Святкова» (вищого гатунку); «Ароматна», «Тостова» (першого гатунку); «По-царськи»
 • Пельмені: «Кіровоградські», «Російські», «Апетитні»
 • Равіолі: «Фірмові»
 • Вареники: «З сиром», «З картоплею та печінкою»

Крім того, на підприємстві виробляються інші види продукції, такі як:

 • Сосиски «Пікнік»
 • Сосиски «Ятранчик»
 • сосиски без оболонки
 • варено-копчені ковбаси
 • напівкопчені ковбаси
 • копчення, паштети
 • заливні та кров'яні ковбаси
 • нарізка, та ін.
Послуги Виторг Співробітники
торгівля м'ясом і м'ясними продуктами 621,5 млн грн. (2009) ≈ 1700