Опція розширеного пошуку

Матеріал з Вікі ЦДПУ
Перейти до: навігація, пошук

Розширений пошук файлів

Розширений пошук точніший. Його використовують для пошуку файлів за їх властивостями. Такий пошук виконують серією послідовних запитів, які становлять набір правил для пошуку. Приклад запиту: «Автор співпадає (точно) з Петро». За цим запитом буде виконано пошук файлів, властивість «Автор» яких містить лише текст «Петро».

Команди розширеного пошуку

Команди розширеного пошуку призначені не для пошуку документів за їх змістом, а, наприклад, для пошуку веб-вузлів за їх назвами, за фрагментами їх адрес, за адресами посилань, які зустрічаються на їх веб-сторінках і т.п.Команди розширеного пошуку дозволяють знаходити веб-сторінки за їх заголовками, наприклад, за запитом title("дошка оголошень") будуть знайдені документи, які містять у назві словосполучення дошка оголошень.

Команди спеціального пошуку дозволяють знаходити документи за доменними іменами серверів. Наприклад, за запитом url=www.intel.com будуть видані всі документи, проіндексовані пошуковою системою на сервері www.intel.com.

Засоби розширеного пошуку дозволяють знаходити документи за датами створення, наприклад, документи, опубліковані в певний день або після певної дати. Таким пошуком користуються ті клієнти, хто регулярно контролює публікації з деякої теми і слідкує, які новини з’явилися з моменту останнього перегляду веб-ресурсів.

Сучасні індексні пошукові системи за посиланням Розширений пошук пропонують користувачам спеціальні зручні форми, призначені для здійснення команд розширеного пошуку.